O Nas

Klub kolarski stajnia rowerowa intercars team funkcjonuje od 2017 roku najpierw jako klub kolarski legia 1928  – InterCars a od 2019 jako stajnia rowerowa InterCars team. Klub nasz reprezentują zawodnicy zrzeszeni w polskim związku kolarskim ( posiadają licencje związku PZKOL) w następujących kategoriach wiekowych.:

 

Senior ( orlik ) – 3 zawodników MTB

Junior – 4 zawodników

Junior młodszy – 6 zawodników

Młodzik – 8 zawodników

Żak  – 12 zawodników

 

Łącznie sklasyfikowanych jest w klubie 33 zawodników  licencjonowanych przez Polski Związek Kolarski a dodatkowo klub nasz reprezentują dorośli amatorzy, zawodnicy którzy uprawiają kolarstwo rekreacyjnie i startują w zawodach amatorskich

 

W naszych szeregach jest również kolarz reprezentujący grupe sportowców niepełnosprawnych ( niedosłyszących). Jest  objęty szkoleniem w sportach paraolimpijskich.

 

Stajnia Rowerowa jest klubem bardzo młodym, który rozpoczął szkolenie młodzieży od podstaw. Prawie wszyscy nasi zawodnicy są  wychowankami klubu i są z nami od początku swej kariery sportowej .

ORLIK

Kategoria Orlik to trzech dorosłych zawodników startujących w zawodach mtb , zajmujących czołowe miejsca w zawodach regionalnych. Szykują się we własnym zakresie do mistrzostw polski w maratonach jak i również pucharach polski mtb.

JUNIOR

Kategoria junior, są to zawodnicy którzy przeszli czteroletni cykl przygotowań i dzisiaj reprezentują nasz klub na poziomie ogólnopolskim i są przygotowywani do imprez rangi mistrzowskiej typu Mistrzostwa Polski i wyścigi wieloetapowe o zasięgu międzynarodowym i ogólnopolskim. W roku ubiegłym zawodnicy Ci jeszcze będąc w kategorii junior młodszy reprezentowali nas w ogólnopolskiej olimpiadzie młodzieży i wyścigach rangi Pucharu polski. Wszystkie te imprezy ukończyli, w większości w środku stawki. Największe osiągniecia to 14 miejsce w Górskich Mistrzostwach Polski – Bartosz Skwarek i 46 – Paweł Wróblewski. W drużynowych mistrzostwach polski zajęliśmy 17 miejsce  a w wyścigach dwójkami 15 miejsce.

W mistrzostwach Mazowsza  zajęliśmy 2 i 3 miejsce w wyścigu ze startu wspólnego. Wszyscy nasi zawodnicy z tej kategorii ukończyli cykl wyścigów pucharu polski i zostali sklasyfikowani między 40 a 60 miejscem w środku stawki( ogólnie sklasyfikowano ponad 160 zawodników ) .W tym roku oczekujemy ze kategoria ta  ( junior ) będzie naszą główną wizytówką i zdobędzie jeszcze więcej dobrych miejsc chociaż liczymy się z tym że po przejściu do kategorii wyższej nie będzie to proste zadanie. W tym wypadku wzięliśmy plan dwuletniego rozwoju i główne wyniki planujemy w rok przyszłym  ( medale mistrzostw polski )

JUNIOR MŁODSZY

 Trzon grupy junior młodszy stanowią zawodnicy pozyskanie do naszego klubu

  1. Fryderyk Węgrzyn – zawodnik który w ubiegłym roku w kategorii młodzik będąc sam w swoim klubie wygrywał większość zawodów w których startował ,
  2. Oskar Barański który w wyścigach MTB reprezentował wyskoki poziom i wygrywał w swej kategorii

Wyżej wymienieni zawodnicy będą przygotowywani do ogólnopolskiej olimpiady młodzieży i startów w pucharach polski tak na szosie i na torze i mocno wierzymy ze odegrają w nich istotna role. Jednakże zawodnicy Ci także jak juniorzy w kategorii junior młodszy są przygotowywani w planie dwuletnim i sądzimy rok przyszły będzie rokiem decydującym dla tej kategorii tym bardziej ze w roku przyszłym  do grupy dołączą zawodnicy z kategorii młodzik , grupa się powiększy i bardzo wzmocni

Pozostali zawodnicy są w początkowej fazie szkolenia i  głównym wymaganiem w stosunku do mich jest kończenie zawodów i nauka rzemiosła kolarskiego.

MŁODZIK

Kategoria młodzik – grupę tworzy 8 zawodników  ( wszyscy nasi wychowankowie ). W dniu dzisiejszym 5 zawodnikow z tej grupy reprezentuje dość wysoki poziom i mocno wierzymy ze mistrzostwach mazowsza  tak na szosie jak i na torze będą odnosić sukcesy ale ich glownym zadaniem jest ciagla nauka rzemiosła kolarskiego i szykowanie się do tego żeby z kandydata na kolarza w krotce stać się  kolarzem na poziomie ogólnopolskim .

ŻAK

Kategoria żak  – jest to w dniu dzisiejszym 12 zawodników i z tej grupy 6 zawodnikow osiagnelo już podstawy kolarskie , sa drugi rok w szkoleniu , byli już na klilu zgrupowaniach i prawidłowo kolarski się rozwijajaj. Tu także liczymy na czołowe miejsca w  wyścigach rozgrywanych  w makro regionie mazowieckimn ale głownym naszym kierunkiem jest przygotowywanie tych zawodników do kategorii wyższych . pozostałych 6 zawodnikow jest w pierwszym roku szkolenia ale jakoże sa bardzo zaangażowani, uczestniczą aktyuwnie we wszystkich treningach ( szczególnie na torze kolarski m 0 to mocno wierzymy w to że szybko dołączą  do swoich kolegów

MASTERSI

Dorośli amatorzy – jest to grupa dorosłych osób ( w większości rodzice zawodnikow ) i nasi fani, którzy reprezentują nasz klub ( jezdza w naszych strojach ) i za własne srodki przygotowują się i uczestniczą w startach różnego typu aktywności kolarskie ( mtb szosa ). Są tro nasi sympatycy i tworzą przychylna grup e ambasadorów stajni rowerowej

ZAWODNICY NIESŁYSZĄCY

Zawodnik reprezentujący kolarstwo niesłyszących Łukasz Budny  – jest to zawodnik który reprezentuje sport paraolimpijski , jest on brązowym  medalistą mistrzostw Polski osób niesłyszących w maratonie MTB 2020 oraz brązowym medalistą  Mistrzostw Polski osób niesłyszących  wyścig ze startu wspólnego na szosie 2020 . Łukasz jest członkiem kadry  narodowej  osób niedosłyszących aktualnie przygotowuje się do Mistrzostw  Świata  oraz Europy jak również  do Paraolimpiady.

 

Kolejnym Zawodnikiem niesłyszącym reprezentującym nasz klub przez dwa lata ( 2019-2020) był Paweł Arciszewski  multi medalista mistrzostw Polski osób niesłyszących z 2020r. Wywalczył on aż  trzy złote medale  ( jazda na czas na szosie, start wspólny na szosie , maraton mtb).
Paweł  jest  w czołówce najlepszych kolarzy na świecie . Wywalczył on dla Polski  aż dwa brązowe  medale Mistrzostw Świata osób niesłyszacych które odbywały się  w Tureckim Gaziantep . Niestety w roku 2020 ze względu na pandemie Covid19 mistrzostwa Europy jak i  Świata a co najgroszę  Paraolimpiada nie odbyła się  tak więc nie mogliśmy cieszyć się kolejny raz z międzynarodowych sukcesów Pawła.
Trzymamy kciuki za sukcesy Pawła w roku 2021.:)!

FUNDACJA

Głównym celem fundacji stajnia rowerowa która dzięki hojności sponsorów  ( Intercarc , M-tech, Uvex, CST, Northwave, Dexwal, Kross , Cervelo,  Magiare , Stajnia rowerowa  i innym indywidualnym darczyńcom ) stworzyła nasz Team, jest wspierać i szkoli młodzież, działając  z myślą o dobrze społecznym, rozwoju fizycznym oraz psychicznym przyszłych  pokoleń.

Fundacja została do tego powołana  a jej zarząd kierując się maksymom „ społecznej odpowiedzialności biznesu” realizuje zadania z tym związane.

Prezes Fundacji Stajnia Rowerowa

Dariusz Cejner